Нікосад
Головна » Яблуко » Гала Галаксі

Яблуко "Гала Галаксі"

Гала Галаксі

Гала - пізньоосінній диплоїдний сорт яблуні, виведений в 1962 році в Новій Зеландії селекціонером  Дж. Х. Кіддом в результаті схрещування двох сортів - Голден Делішес і Кіддс оранж Ред. Новий сорт досить швидко знайшов світову популярність (2-е місце в світі з виробництва яблук), майже відразу ж після виведення його сади були висаджені в США, Канаді, Бразилії, Європі. Дерева середньорослі. Крона широкоовальна, середньої густоти. Скелетні гілки мають середню міцність, при відходження від стовбура утворюють кут від 45 до 75 градусів, кінці спрямовані вгору. Плодоношення змішаного типу, плоди зав'язуються на кільчатках, плодових прутиках і верхівках однорічних приростів. Мякоть має світло-жовте забарвлення і щільну, гранульовану структуру, на смак - соковита, кислувато-солодка, хрустка, ламка, з приємним, свіжим горіхово-карамельним ароматом. За дегустаційною 5-бальною шкалою оцінка смаку яблук дорівнює 4,6 балам. Варто відзначити, що при оцінці плодів даного сорту завжди використовують три головних показника - свіжість, твердість і солодкість. Головними перевагами яблуні Гала є: відмінний десертний смак плодів і можливість їх використання в різних цілях, висока і регулярна врожайність, ранній вступ у плодоношення, високі показники зберігання і стійкості яблук до падіння. Також варто відзначити, що у сорту Гала є велика кількість клонів. В даний час створено вже понад 20 гібридних форм з більш насиченим забарвленням плодів. Після виведення Гали порахували, що плоди нового сорту середньої і нижче середньої величини з недостатньо яскравим  забарвленням не притягнуть увагу покупців, які звикли до більш барвистих і великих яблук. Безумовно, ситуація стала різко змінюватися на краще після появи на фруктовому ринку яскраво забарвлених  мутантів Гали. Серед них: Алий Гала, Роял Гала, Королівський Гала, Ультраред Гала, Біг ред Гала, Галаксі, Мітчгла, Спур ред Гала, Эль-ніньйо та інші.

Гала Галаксі (Galaxy) - осінній сорт, виявлений в Новій Зеландії, в Хей-стінгсі. Дерева середньорослі. Сорт цвіте в середньопізні терміни. Цвіт досить стійкий до веснянопізніх заморозків. Цвіте інтенсивно, добре зав'язується, тому вимагає проріджування. У плодоношення вступає рано, урожай утворює на 1-2-3 річних пагонах. Запилювачі: Діскавері, Ельстар, Глостер, Голден Делішес, Айдаред, Чемпіон, Мелроуз, Ред Делішес, Фуджі. Плоди необсипаються, формою нагадують яблука Гала Маст, але забарвлення їх інтенсивніше, темно-червоні, на тлі рум'янцю іноді проглядаються більш темні штрихи. М'якоть хрустка, жовто-кремова, соковита з легким ароматом. Дегустаційна оцінка - 4,9 балла.

Терміни дозрівання: Дозрівання плодів сорту в першій декаді вересня. Може дозрівати за кілька днів раніше сорту Гала Маст.

Меню Надіслати листа
Закрити

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст повідомлення: *
Введіть код:

Відміна